Bağlantılar
E-Gazete
Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı
Döviz Kurları Yenile
Alış/Buy Satış/Sell
USD : 2,215 2,219
EURO : 2,764 2,769
Hava Durumu
ADANA
ADANA
Yararlı Bağlantılar
 TBMM
Ana Sayfa
HABERLER
Adana Sanayi Odası (ADASO) Meslek Komiteleri’nin İkinci Ortak Toplantısı’nda sektörlerin sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Küresel ve bölgesel gelişmeleri değerlendiren ADASO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, yaşanan zor koşulların önümüzdeki süreçte mutlaka fırsata dönüştürülmesi gerektiğini söyledi.
Adana'da iş ve meslek sahibi kadın derneklerinin oluşturduğu İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Güçbirliği Platformu, düzenledikleri 'Adana Geleceğini Konuşuyor' paneline desteğinden dolayı Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç’a teşekkür plaket vererek birliktelik vurgusu yapıldı.
Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Meclis Başkan Yardımcısı İsrafil Uçurum ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı’yı ziyaret etti.
İran’ın Ankara Büyükelçisi Ali Reza Bıkdeli, Adana Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Büyükelçi Bikdeli, 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek olan serbest ticaret anlaşmasıyla, iki ülke arasındaki ticaret hacminin daha da artacağını belirterek, yatırım ve işbirliği fırsatlarının değerlendirilmesini istedi. Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç da, anlaşma kapsamındaki ürün gruplarının genişletilmesi ve ticaret şartlarının kolaylaştırılması gerektiğini vurguladı.
Adana Sanayi Odası ve Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen toplantıda, ticaret politikası önlemleri ve haksız ithalat konusunda sanayiciler bilgilendirildi.
Türk Hava Yolları
DUYURULAR
T.C. Ekonomi Bakanlığı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’ndan alınan yazıda, Rusya Federasyonu ile Türkiye arasındaki ikili ticaret hacminin iyi seviyelere ulaşmış olup, önümüzdeki dönemde özellikle Rusya’nın değişik bölgeleri ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine her iki ülke yönetimi tarafından önem verildiği, bu bağlamda, DEİK / Türkiye-Rusya İş Konseyi olarak son dönemde gerçekleştirilen faaliyetlerde iki ülke iş çevreleri arasında bölgesel düzeyde yeni işbirliklerinin
T.C. Ekonomi Bakanlığı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’ndan alınan yazıda, Afrika pazarına yönelik ihracatımızın teşviki ve ihraç ürünlerimizin tanıtımı amacıyla, T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci Başkanlığında bir Ticaret ve Müteahhitlik heyetiyle birlikte 10 Aralık 2014 günü Cibuti Cumhuriyeti, 11 Aralık 2014 günü de Etiyopya’yı kapsayan bir ziyaret gerçekleştirileceği; T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda DEİK
TOBB'den alınan yazıda; 17 Mayıs 2014 tarih ve 29003 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sera Gazı Emisyonlarının Takibi Hakkında Yönetmelik kapsamında gerçekleştirilecek doğrulama işlemleri ve bu
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından "Tekstil, Deri, Mobilya, Gıda Ürünleri ve İçecek İmalatı ve Kimya Ürünleri İmalatı sektörlerindeki İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliğinin İyileştirilmesi Projesi" uygulanması planlanmaktadır. İşyerleriyle birlikte yürütülecek olan bu projede, gönüllülük ve bilgi paylaşımında açıklık önem arz etmektedir.
2 Ağustos 2013 tarihli ve 28726 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 6495 Sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun ikinci maddesi ile 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu'na geçici madde eklenmiş olup, söz konusu geçici madde ile "Faaliyette olup olmadığına bakılmaksızın sanayi işletmelerinden sanayi siciline kayıt olmayanlardan 31/12/2014 tarihine kadar kayıt işlemini tamamlayanlar hakkında bu Kanunun 9.Maddesinde öngörülen idari para ceza

Adana Sanayi Tarihi Kitabı 35 TL Ücretle Satışta...

Kitapta yalnızca Adana’nın sanayi tarihini değil Türkiye’nin sanayi tarihine ilişkin birçok bilgiler bulunuyor. Aynı zamanda Adana’ya ilişkin birçok tarihi ve ekonomik olay bu kitapla daha da belirgin hale gelecektir. Bu kitapta tarihi birçok hikâyeyi de bulmak mümkün… Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

1 Nisan 2010 tarihinden itibaren 445058 kez ziyaret edilmiştir.