Bağlantılar
E-Gazete
Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı
Döviz Kurları Yenile
Alış/Buy Satış/Sell
USD : 2,238 2,242
EURO : 2,831 2,836
Hava Durumu
ADANA
ADANA
Yararlı Bağlantılar
 TBMM
Ana Sayfa
HABERLER
TOBB’un öncülüğünde TEPAV ve AllWorld Network işbirliğiyle düzenlenen program kapsamında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin belirleneceği belirtilerek, Adanalı firmalardan projeye katılmaları istendi.
Hollanda’nın Ankara BüyükelçiliğiTicaret Ataşeliği görevine yeni atanan Jeroen Kelderhuis, Gaziantep Fahri Konsolosu Bora Tezel ile Adana Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, iki ülke arasındaki ticari işbirliği potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla bölge iş dünyası temsilcilerini Hollanda’ya davet etti.
Adana Sanayi Odası ve Borsa İstanbul A.Ş. işbirliğiyle düzenlenen 'Halka Arz ve Borsa İstanbul'un Sunduğu Fırsatlar' konulu toplantı yapıldı.
Adana Sanayi Odası ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliğiyle düzenlenen “Standardizasyonun Milli Ekonomiye Faydaları” konulu sempozyum gerçekleştirildi.
Adana’da Yeşiloba’daki sanayi sitelerinin sorunlarının çözümüne yönelik hazırlanan yol haritası çerçevesinde bölgede yapımı öngörülen projelerle ilgili ilk incelemeler ve kurumlararası işbirliğinin gözden geçirilmesi tarafların buluşmasıyla gerçekleştirildi.
Türk Hava Yolları
DUYURULAR
Odamız ve Adana Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü işbirliğinde 06 Kasım 2014 tarihinde saat 10:00’da , 6552 Sayılı Torba Kanunun SGK bakımından getirdiği yenilikler ve yapılan değişiklikler, SGK prim borçlarının yapılandırılması ve sigortalılara yeni gelen haklar konusunda üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla,“6552 Sayılı Kanun Kapsamında Bulunan Borçların Yeniden Yapılandırılması” hakkında toplantı düzenlenecektir.
2014 yılı Oda aidatlarının (yıllık ve munzam) 2.taksitlerinin son ödeme süresi; 31 Ekim 2014 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Cezayir Büyükelçiliğimizden alınan bir yazıya atfen, Cezayir Başbakanı Abdelmalek Sellal’ın seminerin açılış töreninde yapmış olduğu açılış konuşmasının özeti verilmektedir. Başbakan Sellal konuşmasında özetle:
Vergi Dairesi Başkanlığı’nca, 14 Ekim 2014 Salı günü Saat 15:00 da, Adana SMMM Odası Toplantı Salonunda, Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın Necmi KESKİNSOY ve Vergi Dairesi Başkanı Sayın Ahmet TUNALI’ nın katılımları ile
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 30/09/2014 tarih ve 18596 sayılı yazısı ile, ülkemizde iş kazalarının en yoğun yaşandığı sektörlerden birisinin inşaat sektörü olduğu vurgulanarak, sektörün yapısı gereği yüksekte çalışmadan kaynaklanan düşme sonucu yaralanmalar ve ölümlerin inşaat sektörünün ölümcül iş kazaları bakımından en ön sıralarda yer almasına sebebiyet verdiği bildirilmiştir.

Adana Sanayi Tarihi Kitabı 35 TL Ücretle Satışta...

Kitapta yalnızca Adana’nın sanayi tarihini değil Türkiye’nin sanayi tarihine ilişkin birçok bilgiler bulunuyor. Aynı zamanda Adana’ya ilişkin birçok tarihi ve ekonomik olay bu kitapla daha da belirgin hale gelecektir. Bu kitapta tarihi birçok hikâyeyi de bulmak mümkün… Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

1 Nisan 2010 tarihinden itibaren 416449 kez ziyaret edilmiştir.