Bağlantılar
E-Gazete
Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı
Döviz Kurları Yenile
Alış/Buy Satış/Sell
USD : 2,206 2,210
EURO : 2,859 2,864
Hava Durumu
ADANA
ADANA
Yararlı Bağlantılar
 TBMM
Ana Sayfa
HABERLER
Ekonomi Bakanlığı, Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) ve Adana Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri”nin açılışında konuşan ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, sanayi firmalarının ihracat kapasitesinin artması ve yapmayanların ise ihracata yönlendirilmesi amacıyla dış ticaret bilgilendirme seminerlerine önem verdiklerini belirterek, “Adana’nın ihracatı üzerindeki ölü toprağını atmak için çaba gösteriyoruz” dedi.
Makedonya’daki yatırım imkanları ve teşviklerle ilgili bilgi vermek üzere Türkiye’ye resmi ziyaret gerçekleştiren Başbakan Nikola Gruevski, “Türkiye-Makedonya İş ve Yatırım Forumu”na katılmak için 18 Eylül’de Adana’da olacak.
Ekonomi Bakanlığı ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri işbirliğiyle düzenlenen “Dış Ticaret Bilgilendirme Toplantısı”, Adana Sanayi Odası’nın evsahipliğinde 15 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirilecek.
Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, Başbakan Nikola Gruevski’nin 15-19 Eylül arasında Türkiye’ye yapacağı ziyaretlerle ilgili hazırlıklar kapsamında Adana Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, iş dünyası temsilcileri ile biraraya geldi. Bakan Çako, iki ülke arasındaki ticari ilişkileri ve işbirliğinin artmasını önemsediklerini belirterek, iş adamlarını Makedonya’da yatırım yapmaya çağırdı.
TÜBİTAK tarafından 30 proje arasından seçilen Adana Üniversite-Sanayi Ortak Araştırma Merkezi’nce (ÜSAM) hazırlanan “Mentörlük Mekanizması Geliştirme ve Uygulama Modeli Projesi”nde birinci aşama tamamlandı ve proje kapsamında yararlanıcı 27 KOBİ firması ile yol arkadaşlığı yapacak 24 mentör biraraya geldi.
Türk Hava Yolları
DUYURULAR
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda; 10/08/2011 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan 28021 sayılı Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında adi ortaklıklara Tehlikeli Madde Faaliyet Belgesi verilmemesi konusunda,
Avrupa’da önemli ulaşım yollarının kesiştiği stratejik bir bölgede yer alan Makedonya, uygulamaya koyduğu ekonomik reform programı çerçevesinde yabancı yatırımların artırılmasına yönelik olarak önemli teşvikler sağlamaktadır.
Odamız ev sahipliğinde, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği ve T.C Ekonomi Bakanlığı tarafından, 15 Eylül 2014 Pazartesi günü saat 09.00’da “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” düzenlenecektir.
[09.09.2014] TÜRKİYE 100 PROGRAMI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nden alınan yazıda, TOBB öncülüğünde, TEPAV ve AllWorld Netwrok işbirliğinde, Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketlerinin belirlenerek, söz konusu şirketlerin görünürlüklerini arttırmak ve bu şirketlerin küresel bağlantılarını kuvvetlendirmek amacıyla “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi” – Türkiye 100” projesinin yürütüldüğü belirtilmektedir.
[09.09.2014] ATIK ANALİZLERİ HK.
2872 sayılı Çevre Kanunu ve bu Kanun uyarınca çıkarılan atık yönetimi mevzuatı çerçevesinde ülkemizde atıkların tanımlanması, toplanması, geçici depolanması, taşınması, ara depolanması, ön işlemi, geri kazanım ve bertarafı gibi atık yönetimi faaliyetlerinin gerçekleştirildiği hatırlatılmaktadır.

Adana Sanayi Tarihi Kitabı 35 TL Ücretle Satışta...

Kitapta yalnızca Adana’nın sanayi tarihini değil Türkiye’nin sanayi tarihine ilişkin birçok bilgiler bulunuyor. Aynı zamanda Adana’ya ilişkin birçok tarihi ve ekonomik olay bu kitapla daha da belirgin hale gelecektir. Bu kitapta tarihi birçok hikâyeyi de bulmak mümkün… Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

1 Nisan 2010 tarihinden itibaren 392879 kez ziyaret edilmiştir.