Bağlantılar
E-Gazete
Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı
Döviz Kurları Yenile
Alış/Buy Satış/Sell
USD : 2,226 2,230
EURO : 2,761 2,766
Hava Durumu
ADANA
ADANA
Yararlı Bağlantılar
 TBMM
Ana Sayfa
HABERLER
Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Meclis Başkan Yardımcısı İsrafil Uçurum ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı’yı ziyaret etti.
İran’ın Ankara Büyükelçisi Ali Reza Bıkdeli, Adana Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Büyükelçi Bikdeli, 1 Ocak’ta yürürlüğe girecek olan serbest ticaret anlaşmasıyla, iki ülke arasındaki ticaret hacminin daha da artacağını belirterek, yatırım ve işbirliği fırsatlarının değerlendirilmesini istedi. Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç da, anlaşma kapsamındaki ürün gruplarının genişletilmesi ve ticaret şartlarının kolaylaştırılması gerektiğini vurguladı.
Adana Sanayi Odası ve Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen toplantıda, ticaret politikası önlemleri ve haksız ithalat konusunda sanayiciler bilgilendirildi.
Birlik Vakfı Adana Şube Başkanı Mustafa Çalışkan, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Adana Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Meclis Başkan Yardımcısı İsrafil Uçurum ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İmam Gazali Hıradağı ile görüşen Başkan Çalışkan, vakıf ve çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76. Yıldönümünde Adana Sanayi Odası’nda da törenle anıldı.
Türk Hava Yolları
DUYURULAR
TOBB'den alınan yazıda; 17 Mayıs 2014 tarih ve 29003 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sera Gazı Emisyonlarının Takibi Hakkında Yönetmelik kapsamında gerçekleştirilecek doğrulama işlemleri ve bu
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından "Tekstil, Deri, Mobilya, Gıda Ürünleri ve İçecek İmalatı ve Kimya Ürünleri İmalatı sektörlerindeki İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliğinin İyileştirilmesi Projesi" uygulanması planlanmaktadır. İşyerleriyle birlikte yürütülecek olan bu projede, gönüllülük ve bilgi paylaşımında açıklık önem arz etmektedir.
2 Ağustos 2013 tarihli ve 28726 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 6495 Sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun ikinci maddesi ile 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu'na geçici madde eklenmiş olup, söz konusu geçici madde ile "Faaliyette olup olmadığına bakılmaksızın sanayi işletmelerinden sanayi siciline kayıt olmayanlardan 31/12/2014 tarihine kadar kayıt işlemini tamamlayanlar hakkında bu Kanunun 9.Maddesinde öngörülen idari para ceza
Odamız ve T.C Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü işbirliğinde, 14 Kasım 2014 tarihinde saat 16.00’da Odamızda “Ticaret Politikası Önlemleri ve Haksız İthalat” konulu seminer düzenlenecektir.
Bilindiği gibi, 19 Şubat 2014 tarihli ve 28918 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 51 inci maddesi ile 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun 63 üncü maddesi değiştirilmiş olup yerli malı tanımı ile uygulama usul ve esaslarının Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ilgili kurum ve kuruluşların görüşleri alınarak belirleneceği hükme bağlanmıştır.

Adana Sanayi Tarihi Kitabı 35 TL Ücretle Satışta...

Kitapta yalnızca Adana’nın sanayi tarihini değil Türkiye’nin sanayi tarihine ilişkin birçok bilgiler bulunuyor. Aynı zamanda Adana’ya ilişkin birçok tarihi ve ekonomik olay bu kitapla daha da belirgin hale gelecektir. Bu kitapta tarihi birçok hikâyeyi de bulmak mümkün… Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

1 Nisan 2010 tarihinden itibaren 443009 kez ziyaret edilmiştir.