Bağlantılar
E-Gazete
Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı
Döviz Kurları Yenile
Alış/Buy Satış/Sell
USD : 2,322 2,326
EURO : 2,850 2,856
Hava Durumu
ADANA
ADANA
Yararlı Bağlantılar
 TBMM
Ana Sayfa
HABERLER
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Sanayi Odası’nda düzenlenen toplantıda sanayicilerle bir araya geldi. Sanayi bölgelerindeki emlak vergisi ve altyapı ile ilgili sorunlarını dinleyen Başkan Karalar, sanayicilerin daha verimli olacakları alanlarda çalışmalarını arzu ettiklerini, mevcut durumdaki üretim bölgelerinin çağın gereklerine uygun olmadığını, sektörel sanayi siteleri oluşturularak imalathanelerin kent dışına çıkarılmasını hedeflediklerini söyledi.
Genel Sekreterliğin yanı sıra, Ceyhan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi Müdürlüğü ve Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezi (UMEM) Adana Kurs Yönetimi Başkanlığı yapan, Adana sanayisinin gelişimine yönelik önemli katkılarda bulunan ve birçok başarılı çalışmaya imza atan Gazi Yılmaz veda mesajında, “Yaklaşık 8 yıldır yürüttüğüm görevim sürecinde verilen desteğe ve gösterilen teveccühe teşekkür ediyorum” dedi.
TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu ile TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu, İcra Komitesi seçimleri 25 Aralık 2014 Perşembe günü 10:00-16:00 saatleri arasında Odamızda yapılacaktır.
Garanti Anadolu Sohbetleri’nin 97’incisi, Adana Sanayi Odası, Garanti Bankası ve Dünya Gazetesi işbirliği ve “Dünya Kenti Olma Yolunda Adana” temasıyla gerçekleştirildi.
Adana Sanayi Odası ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi işbirliğiyle düzenlenen “İşletmelerde E-Defter, E-Fatura, E-Arşiv Zorunluluğu ve Uygulaması” konulu eğitim semineri gerçekleştirildi.
Türk Hava Yolları
DUYURULAR
TOBB İl Kadın Girişimciler Kurul İcra Komitesi Seçimleri 25 Aralık 2014 tarihinde yapılacaktır.
TOBB İl Genç Girişimciler Kurul İcra Komitesi Seçimleri 25 Aralık 2014 tarihinde yapılacaktır.
TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu ile TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu, İcra Komitesi seçimleri 25 Aralık 2014 Perşembe günü 10:00-16:00 saatleri arasında Odamızda yapılacaktır.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından ülkemizin rekabet gücünün artırılmasına ve ekonominin verimlilik temelli, sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulmasına yönelik olarak sanayi ve hizmet sektörlerindeki isletmelerin uygulamış oldukları verimliliği artırma projelerini teşvik etmek amacıyla her yıl "Verimlilik Proje Ödülleri" verilmektedir.
Adana Ticaret Odası ev sahipliğinde, 23 Aralık 2014 Salı günü saat 13.30’da, Belarus Cumhuriyeti Büyükelçisi Sn. Andrei SAVINYKH, Büyükelçilik Ekonomi Müsteşarı Sn. Evgeny LIPEN ve Belarus Cumhuriyeti Adana Fahri Konsolosu Yrd. Doç. Dr. Sn. Mustafa BAYIK’ın katılımlarıyla “BELARUS CUMHURİYETİ ÜLKE SOHBET TOPLANTISI” düzenlenecektir.

Adana Sanayi Tarihi Kitabı 35 TL Ücretle Satışta...

Kitapta yalnızca Adana’nın sanayi tarihini değil Türkiye’nin sanayi tarihine ilişkin birçok bilgiler bulunuyor. Aynı zamanda Adana’ya ilişkin birçok tarihi ve ekonomik olay bu kitapla daha da belirgin hale gelecektir. Bu kitapta tarihi birçok hikâyeyi de bulmak mümkün… Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

1 Nisan 2010 tarihinden itibaren 460609 kez ziyaret edilmiştir.