Bağlantılar
E-Gazete
Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı
Döviz Kurları Yenile
Alış/Buy Satış/Sell
USD : 2,161 2,164
EURO : 2,838 2,843
Hava Durumu
ADANA
ADANA
Yararlı Bağlantılar
 TBMM
Ana Sayfa
HABERLER
Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, Başbakan Nikola Gruevski’nin 15-19 Eylül arasında Türkiye’ye yapacağı ziyaretlerle ilgili hazırlıklar kapsamında Adana Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, iş dünyası temsilcileri ile biraraya geldi. Bakan Çako, iki ülke arasındaki ticari ilişkileri ve işbirliğinin artmasını önemsediklerini belirterek, iş adamlarını Makedonya’da yatırım yapmaya çağırdı.
TÜBİTAK tarafından 30 proje arasından seçilen Adana Üniversite-Sanayi Ortak Araştırma Merkezi’nce (ÜSAM) hazırlanan “Mentörlük Mekanizması Geliştirme ve Uygulama Modeli Projesi”nde birinci aşama tamamlandı ve proje kapsamında yararlanıcı 27 KOBİ firması ile yol arkadaşlığı yapacak 24 mentör biraraya geldi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Adana Kadın Girişimciler Kurulu'nun düzenlediği "Gelişmekte Olan Ekonomilerin Yeni Trendi: Sosyal Girişimcilik" konulu panel üniversiteler, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla Adana Sanayi Odası'nda yapıldı.
Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç Çukurova Bayram Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 500 milyar dolar olan 2023 yılı ihracat hedefine ulaşabilmesi, kalkınabilmesi, üretimin artırılması ve işsizliğin önlenmesi için ülke çapında yatırım seferberliğine gidilmesi gerektiğini vurguladı, “Bu da ancak ve ancak yatırımcıya cazip teşviklerin verilmesi ile gerçekleşir” dedi.
Adana Ticaret Odası (ATO), Adana Sanayi Odası (ADASO) , Adana Ticaret Borsası (ATB) ve Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) yöneticileri, ilk kez düzenlenen bayramlaşma töreninde biraraya geldi.
Türk Hava Yolları
DUYURULAR
German Waterpartnership (GWP) tarafından düzenlenen Türk-Alman Su İşbirliği Günleri’nin dördüncüsü 23-24 Eylül 2014 tarihlerinde Antalya’da
Vrtukovo Havalimaıu'nda uygulanmakta olan BasMeştirilmiş Gümrük Hatü (BGH) sisteminin;
İran'a uygulanan yaptırımlar hakkında ABD Hazine Bakanlığı internet sitesinde yayınlanan bilgi notları ilgide kayıtlı yazı ekinde alınmakla birlikte, Birliğimiz web sitesinin (www.tobb.org.tr) "Hizmetler/Uluslararası İş İmkanları-Ülke Duyuruları-ABD" bölümünde yayınlanmaktadır.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü'nden Birliğimize gönderilen 05/05/2014 tarihli ve 69056431/200/8244 sayılı yazıda; İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü ile Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Ajansı (EU-OSHA) işbirliğinde 2014-2015 yıllarında ülkemizde "Sağlıklı İşyerleri Stresi Yönetir" konu başlıklı kampanya yürütüleceği, bu kampanya çerçevesinde gerçekleştirilecek faaliyetler kapsamında işyerlerinde iyi uygulamaların özendirilmesi ve yaygınlaştırılm
DEİK/Türk-Danimarka İş Konseyi ve Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu işbirliği ile bu sene beşincisi gerçekleştirilecek olan Türkiye-Danimarka İşbirliği Fırsatları ve Networking Yemeği'nin, Danimarka İhracat Kredi Ajansı'nın Türkiye pazarı için sunduğu yatırım imkanları tanıtımı çerçevesinde, 10_Eylül 2014 Çarşamba günü 11.00-14.30 saatleri arasında TOBB^ Plaza, İstanbul'da düzenleneceği bildirilmektedir. Toplantıya Danimarka'nın Ankara Büyükelçisi Ruben Madsen ve yeni atanan

Adana Sanayi Tarihi Kitabı 35 TL Ücretle Satışta...

Kitapta yalnızca Adana’nın sanayi tarihini değil Türkiye’nin sanayi tarihine ilişkin birçok bilgiler bulunuyor. Aynı zamanda Adana’ya ilişkin birçok tarihi ve ekonomik olay bu kitapla daha da belirgin hale gelecektir. Bu kitapta tarihi birçok hikâyeyi de bulmak mümkün… Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

1 Nisan 2010 tarihinden itibaren 378402 kez ziyaret edilmiştir.