Bağlantılar
E-Gazete
Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı
Döviz Kurları Yenile
Alış/Buy Satış/Sell
USD : 2,167 2,171
EURO : 2,844 2,849
Hava Durumu
ADANA
ADANA
Yararlı Bağlantılar
 TBMM
Ana Sayfa
HABERLER
Makedonya Devlet Bakanı Furkan Çako, Başbakan Nikola Gruevski’nin 15-19 Eylül arasında Türkiye’ye yapacağı ziyaretlerle ilgili hazırlıklar kapsamında Adana Sanayi Odası’nı ziyaret ederek, iş dünyası temsilcileri ile biraraya geldi. Bakan Çako, iki ülke arasındaki ticari ilişkileri ve işbirliğinin artmasını önemsediklerini belirterek, iş adamlarını Makedonya’da yatırım yapmaya çağırdı.
TÜBİTAK tarafından 30 proje arasından seçilen Adana Üniversite-Sanayi Ortak Araştırma Merkezi’nce (ÜSAM) hazırlanan “Mentörlük Mekanizması Geliştirme ve Uygulama Modeli Projesi”nde birinci aşama tamamlandı ve proje kapsamında yararlanıcı 27 KOBİ firması ile yol arkadaşlığı yapacak 24 mentör biraraya geldi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Adana Kadın Girişimciler Kurulu'nun düzenlediği "Gelişmekte Olan Ekonomilerin Yeni Trendi: Sosyal Girişimcilik" konulu panel üniversiteler, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla Adana Sanayi Odası'nda yapıldı.
Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç Çukurova Bayram Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 500 milyar dolar olan 2023 yılı ihracat hedefine ulaşabilmesi, kalkınabilmesi, üretimin artırılması ve işsizliğin önlenmesi için ülke çapında yatırım seferberliğine gidilmesi gerektiğini vurguladı, “Bu da ancak ve ancak yatırımcıya cazip teşviklerin verilmesi ile gerçekleşir” dedi.
Adana Ticaret Odası (ATO), Adana Sanayi Odası (ADASO) , Adana Ticaret Borsası (ATB) ve Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) yöneticileri, ilk kez düzenlenen bayramlaşma töreninde biraraya geldi.
Türk Hava Yolları
DUYURULAR
German Waterpartnership (GWP) tarafından düzenlenen Türk-Alman Su İşbirliği Günleri’nin dördüncüsü 23-24 Eylül 2014 tarihlerinde Antalya’da
Odamız ev sahipliğinde, Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği ve T.C Ekonomi Bakanlığı tarafından, 15 Eylül 2014 Pazartesi günü saat 09.00’da “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” düzenlenecektir.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan ekli yazıda; Türk Eximbank’ın İhracat Reeskont Kredisi kapsamında 11 milyar dolar tutarında tahsis edilen reeskont kredisi limiti imkanı ile faiz indirimine ilişkin bilgiler yer almaktadır.
Vrtukovo Havalimaıu'nda uygulanmakta olan BasMeştirilmiş Gümrük Hatü (BGH) sisteminin;
İran'a uygulanan yaptırımlar hakkında ABD Hazine Bakanlığı internet sitesinde yayınlanan bilgi notları ilgide kayıtlı yazı ekinde alınmakla birlikte, Birliğimiz web sitesinin (www.tobb.org.tr) "Hizmetler/Uluslararası İş İmkanları-Ülke Duyuruları-ABD" bölümünde yayınlanmaktadır.

Adana Sanayi Tarihi Kitabı 35 TL Ücretle Satışta...

Kitapta yalnızca Adana’nın sanayi tarihini değil Türkiye’nin sanayi tarihine ilişkin birçok bilgiler bulunuyor. Aynı zamanda Adana’ya ilişkin birçok tarihi ve ekonomik olay bu kitapla daha da belirgin hale gelecektir. Bu kitapta tarihi birçok hikâyeyi de bulmak mümkün… Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

1 Nisan 2010 tarihinden itibaren 379059 kez ziyaret edilmiştir.