Bağlantılar
E-Gazete
Döviz Kurları Yenile
Alış/Buy Satış/Sell
USD : 2,139 2,143
EURO : 2,957 2,962
Hava Durumu
ADANA
ADANA
Yararlı Bağlantılar
 TBMM
Ana Sayfa
HABERLER
Adana Sanayi Odası’nın evsahipliğinde gerçekleştirilen TOBB’a bağlı Adana İl Oda ve Borsalar Müşterek Toplantısı’nda, Adana’nın tekrar marka şehir haline gelmesi için yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde ortak çalışmalar yapılması gerektiği vurgulandı.
Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, Tayland merkezli yabancı firmaya satılacağı açıklanan SASA Polyester Sanayi A.Ş.’nin, Türk tekstil sektörünün hammaddesi olan polyester elyaf üretiminde tek ve stratejik tesis olduğunu bildirdi. Kıvanç, “Sabancı Ailesi’nde Sakıp Ağa veya Özdemir Bey sağ olsaydı SASA asla ve asla satılmazdı. SASA önümüzdeki süreçte mutlaka üretimini sürdürmeli ve yaşatılmalıdır” dedi.
Adana Sanayi Odası 2. Genişletilmiş Meclis Toplantısı’nda, Ağaç ürünleri, Kağıt-Ambalaj-Basım, Mobilya sektörlerinin sorunları gündeme geldi, kalifiye eleman sorununun had safhada olduğu belirtildi.
ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, Başkan Yardımcısı Erdoğan Şire, Sayman Üye İmam Gazali Hıradağı, Yönetim Kurulu Üyeleri İsa Tuzcu ve Ahmet Güldiker, Genel Sekreter Gazi Yılmaz ile sohbet eden Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, görev yaptığı süre içerisinde Adana’da ortak aklı hakim kılmaya çalıştıklarını söyledi.
Adana Sanayi Odası (ADASO), TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu, Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle düzenlenen “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” projesi Adana’da ilk mezunlarını verdi, kadın girişimciler sertifika sevinci yaşadı.
Türk Hava Yolları
DUYURULAR
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nden iletilen yazıda, Aşkabat Büyükelçiliğimizden alınan yazıya atfen, 6 Nisan 2014 tarihinde Türkmenistan Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Raşid Meredov ile Aşkabat Büyükelçimiz Şevki Mütevellioğlu arasında bir görüşme gerçekleştirdiği bildirilmektedir.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nden alınan yazıda, 15-18 Ekim 2014 tarihleri arasında ROMEXPO Bükreş Sergi Merkezi'nde 40. Uluslararası Teknik Fuarı ve 13-16 Kasım 2014 tarihlerinde, yine ROMEXPO Bükreş Sergi Merkezi'nde, 32. Turizm Fuarı'nn gerçekleştirileceği belirtilerek, Türk özel sektör temsilcilerinin söz konusu fuarlara katılımının iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi açısından son derece önemli olduğu vurgulamaktadır.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nden alınan yazıda,Hollanda Büyükelçisi Ron Keller, Hollanda Yabancı Yatırım Ofisi ve Türkiye Turuncu Halı Vize Kolaylığı hakkında bilgi verilmektedir.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nden alınan yazıda; Türkiye-Ürdün Ortaklık Konseyi I. Dönem Toplantısı'nın 28-29 Nisan 2014 tarihlerinde Amman'da gerçekleştirilmesinin kararlaştırıldığı belirtilmiştir.
Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. / Türk Eximbank'tan alınan yazıda; son dönemde uluslararası ve ülkemiz finansal piyasalarında yaşanan gelişmeler dikkate alınarak ve ayrıca Bankaları kredilerine yönelik talep yoğunluğu nedeniyle, mevcut kaynaklarını daha verimli şekilde firmaların kullanımına sunulabilmesini teminen, Kısa Vadeli Türk Lirası faiz oranlarının 01.04.2014 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde yeniden düzenlenmesi gereği doğduğu bildirilmekte olup, bu çerçevede Kısa Vadeli Tür

Adana Sanayi Tarihi Kitabı 35 TL Ücretle Satışta...

Kitapta yalnızca Adana’nın sanayi tarihini değil Türkiye’nin sanayi tarihine ilişkin birçok bilgiler bulunuyor. Aynı zamanda Adana’ya ilişkin birçok tarihi ve ekonomik olay bu kitapla daha da belirgin hale gelecektir. Bu kitapta tarihi birçok hikâyeyi de bulmak mümkün… Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

1 Nisan 2010 tarihinden itibaren 284764 kez ziyaret edilmiştir.