Bağlantılar
E-Gazete
Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı
Döviz Kurları Yenile
Alış/Buy Satış/Sell
USD : 2,176 2,180
EURO : 2,887 2,892
Hava Durumu
ADANA
ADANA
Yararlı Bağlantılar
 TBMM
Ana Sayfa
HABERLER
TÜBİTAK tarafından 30 proje arasından seçilen Adana Üniversite-Sanayi Ortak Araştırma Merkezi’nce (ÜSAM) hazırlanan “Mentörlük Mekanizması Geliştirme ve Uygulama Modeli Projesi”nde birinci aşama tamamlandı ve proje kapsamında yararlanıcı 27 KOBİ firması ile yol arkadaşlığı yapacak 24 mentör biraraya geldi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Adana Kadın Girişimciler Kurulu'nun düzenlediği "Gelişmekte Olan Ekonomilerin Yeni Trendi: Sosyal Girişimcilik" konulu panel üniversiteler, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla Adana Sanayi Odası'nda yapıldı.
Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç Çukurova Bayram Gazetesi'ne yaptığı açıklamada, Türkiye’nin 500 milyar dolar olan 2023 yılı ihracat hedefine ulaşabilmesi, kalkınabilmesi, üretimin artırılması ve işsizliğin önlenmesi için ülke çapında yatırım seferberliğine gidilmesi gerektiğini vurguladı, “Bu da ancak ve ancak yatırımcıya cazip teşviklerin verilmesi ile gerçekleşir” dedi.
Adana Ticaret Odası (ATO), Adana Sanayi Odası (ADASO) , Adana Ticaret Borsası (ATB) ve Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) yöneticileri, ilk kez düzenlenen bayramlaşma töreninde biraraya geldi.
“Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2013 Yılı Araştırma Raporu” sonuçlarına göre, Adana sanayi firmaları Oğuz Tekstil 5., Gürsoy Yem 25., Abdioğulları Plastik 87., Meltem Kimya 113., Kıvanç Tekstil 145., G.Ç.S. Metal 173., Oğuz Gıda 206., Sepaş Plastik 277., Zahit Alüminyum 319., Kimteks Tekstil 379., Bakırlar İplik 388., Özgür Atermit 484. sırada yer aldı.
Türk Hava Yolları
DUYURULAR
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nden alınan yazıda T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın yazısına atfen, T.C. Dışişleri Bakanlığı'nın T.C. Ekonomi Bakanlığı'na ilettiği yazıda, Irak Ticaret Bakanlığı/Irak Ticaret Hizmetleri ve Sergi Şirketi (IFP)tarafından Erbil Fuar alanında, 17-20 Kasım 2014 tarihleri arasında "Agrofood", 21-24 Ekim 2014 tarihleri arasında "Protect Iraq" ve 16-19 Aralık 2014 tarihleri arasında "Plastik, Deterjan, Kozmetik, Petrokimya" fuarlarının düzenleneceği bildirilmektedir
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)'nden alınan yazıda TİM organizasyonunda, 21-26 Eylül 2014 tarihleri arasında İran'ın Tahran ve Tebriz şehirlerine yönelik bir Ticaret Heyeti programı düzenleneceği; girişimcilere potansiyel iş fırsatları sunan İran'da pazar payımızın artırılması ve anılan ülkeye yönelik yeni ihracat imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu heyete;
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan "Bazı Tüketici Ürünlerinin Tehlikeli Kimyasal Madde İçeriğine Yönelik Piyasa Gözetimi ve Denetimine İlişkin Tebliğ Taslağı" www.gtb.gov.tr adresinin "Duyurular" bölümünde görüşe açılmıştır
İlgi yazıda, 6518 sayılı Kanunun 51 inci maddesi ile değiştirilen 4734 sayılı Kanunun 63 üncü maddesinin (d) fıkrası ile yerli malı belirlenmesine ilişkin usul ve esasların belirlenmesi görevinin T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na verildiği ve bu çerçevede “Yerli Malı Tebliğ Taslağı” hazırlandığı belirtilmektedir.
Merkezi Tahran İstanbul Türkiye Merkez Şubesi tarafından Odamıza iletilen yazı aşağıda yer almaktadır.

Adana Sanayi Tarihi Kitabı 35 TL Ücretle Satışta...

Kitapta yalnızca Adana’nın sanayi tarihini değil Türkiye’nin sanayi tarihine ilişkin birçok bilgiler bulunuyor. Aynı zamanda Adana’ya ilişkin birçok tarihi ve ekonomik olay bu kitapla daha da belirgin hale gelecektir. Bu kitapta tarihi birçok hikâyeyi de bulmak mümkün… Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

1 Nisan 2010 tarihinden itibaren 371143 kez ziyaret edilmiştir.