Bağlantılar
E-Gazete
Döviz Kurları Yenile
Alış/Buy Satış/Sell
USD : 2,092 2,096
EURO : 2,814 2,819
Hava Durumu
ADANA
ADANA
Yararlı Bağlantılar
 TBMM
Ana Sayfa
HABERLER
Adana Ticaret Odası (ATO), Adana Sanayi Odası (ADASO) , Adana Ticaret Borsası (ATB) ve Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) yöneticileri, ilk kez düzenlenen bayramlaşma töreninde biraraya geldi.
“Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2013 Yılı Araştırma Raporu” sonuçlarına göre, Adana sanayi firmaları Oğuz Tekstil 5., Gürsoy Yem 25., Abdioğulları Plastik 87., Meltem Kimya 113., Kıvanç Tekstil 145., G.Ç.S. Metal 173., Oğuz Gıda 206., Sepaş Plastik 277., Zahit Alüminyum 319., Kimteks Tekstil 379., Bakırlar İplik 388., Özgür Atermit 484. sırada yer aldı.
Adana Genç İşadamları Derneği ve Şalgam Üreticileri Derneği yöneticilerinin Adana Sanayi Odası’nı ziyaretinde işbirliği ve ortak projeler gündeme geldi.
Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe, Adana Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çalışkan ve Adana Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütcü; İsrail tarafından Filistinlilere uygulanan vahşete dönüşen saldırılara bir an önce son verilmesini istediler.
Nijer’in Ankara Büyükelçisi Adam Abdoulaye Dan-Maradi’nin Adana Sanayi Odası’nı ziyaretinde, iki ülke arasında önemli potansiyel bulunmasına rağmen ticari ilişkilerde istenilen seviyeye ulaşılamadığı, işbirliği ve yatırım imkanlarının değerlendirilmesi gerektiği belirtildi.
Türk Hava Yolları
DUYURULAR
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan yazıda, Avrupa Birliği (AB) tarafından benimsenen enerji politikası ile, rekabetçi bir enerji piyasası oluşturulması, enerji arz güvenliğinin temin edilmesi ve sürdürülebilir kalkınma temelinde çevrenin korunması amaçlandığı ve AB, enerji alanında politika oluştururken bu üç amaç arasında bir denge kurulması hedeflendiği belirtilmektedir.
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genel Sekreterliği'nden alınan yazıda; TİM organizasyonu ve THY işbirliği ile 15 – 17 Ekim 2014 tarihleri arasında Malezya'ya yönelik işadamı heyeti düzenleneceği bildirilmiş olup; başkent Kuala Lumpur şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda iş gezilerinin yanısıra her iki ülke girişimcilerini buluşturan iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği ifade
Odamız tarafından gerek yurt içi gerekse yurtdışı fuarlarda, ulusal ve uluslararası etkinliklerde üye gıda firmalarımızın ve ürünlerinin tanıtılması amacıyla özel bir katalog hazırlanması ile ilgili olarak 4 Nisan 2014 duyuru yapılmıştı. Fuar ve etkinliklerin yanı sıra yurtdışındaki Ticaret Müşavirliklerine gönderilecek olan GIDA SEKTÖRÜ KATALOĞU ile ilgili olarak, Odamız tarafından ÖNCÜL SEFA İLETİŞİM HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. yetkili kılınmıştır.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nden alınan yazıda son dönemde Irak'ta yaşanan olaylar nedeniyle, bu ülkeye yapılan ticaret sırasında karşılaşılan/karşılaşılacağı düşünülen sorunlara dair TOBB tarafından çeşitli oda, borsa ve sektör meclislerinin görüşlerinin T.C. Ekonomi Bakanlığı'na bildirildiği, bu çerçevede, diğer hususlar meyanında, bu ülkeye ihracat yapan firmaların Dahilde İşleme Rejimi ile vergi, resim ve harç istisnası uygulamaları kapsamındaki taahhütlerini
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nden alınan yazıda, T.C. Dışişleri Bakanlığı'ndan alınan yazıya atfen, İran’ın Kish Serbest Bölgesi’nde yabancı işadamları ve yatırımcılara, vergi muhalifi ve ucuz insan gücü temini gibi ayrıcalıklar sunulduğunun bildirildiği, bu kapsamda özellikle konfeksiyon alanında yatırım yapmak isteyen Türk işadamları ile yatırımcıların bölgeye davet edildiği ifade edilmektedir

Adana Sanayi Tarihi Kitabı 35 TL Ücretle Satışta...

Kitapta yalnızca Adana’nın sanayi tarihini değil Türkiye’nin sanayi tarihine ilişkin birçok bilgiler bulunuyor. Aynı zamanda Adana’ya ilişkin birçok tarihi ve ekonomik olay bu kitapla daha da belirgin hale gelecektir. Bu kitapta tarihi birçok hikâyeyi de bulmak mümkün… Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

1 Nisan 2010 tarihinden itibaren 350927 kez ziyaret edilmiştir.