Bağlantılar
E-Gazete
Döviz Kurları Yenile
Alış/Buy Satış/Sell
USD : 2,132 2,136
EURO : 2,951 2,956
Hava Durumu
ADANA
ADANA
Yararlı Bağlantılar
 TBMM
Ana Sayfa
HABERLER
Adana Sanayi Odası 2. Genişletilmiş Meclis Toplantısı’nda, Ağaç ürünleri, Kağıt-Ambalaj-Basım, Mobilya sektörlerinin sorunları gündeme geldi, kalifiye eleman sorununun had safhada olduğu belirtildi.
ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, Başkan Yardımcısı Erdoğan Şire, Sayman Üye İmam Gazali Hıradağı, Yönetim Kurulu Üyeleri İsa Tuzcu ve Ahmet Güldiker, Genel Sekreter Gazi Yılmaz ile sohbet eden Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, görev yaptığı süre içerisinde Adana’da ortak aklı hakim kılmaya çalıştıklarını söyledi.
Adana Sanayi Odası (ADASO), TOBB Adana Kadın Girişimciler Kurulu, Garanti Bankası ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle düzenlenen “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” projesi Adana’da ilk mezunlarını verdi, kadın girişimciler sertifika sevinci yaşadı.
Dünyanın farklı bölgelerinden gelen Türkçe konuşan girişimciler ile Adana iş dünyası temsilcilerinin ticari işbirlikleri ve ortak yatırımlar için buluşması, Adana Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
Adana Sanayi Odası ve Akdeniz İhracatçı Birlikleri işbirliğiyle düzenlenen “Sertifikalı A’dan Z’ye Dış Ticaret Eğitim Programı” sona erdi. ihracatın artırılması, dış ticaret işlemlerinin başarıyla yürütülmesi ve üye firmalara yetişmiş ihracat elemanı kazandırılması hedeflenen programda başarılı olan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.
Türk Hava Yolları
DUYURULAR
Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği'nden alınan yazıda; 17-20 Nisan 2014 tarihlerinde Mersin'de düzenlenecek Mersin 8. Uluslararası Gıda, Gıda Teknolojileri ve Paketleme Fuarı'na yönelik olarak 15-18 Nisan 2014 tarihleri arasında, Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğü, Akdeniz İhracatçı Birlikleri organizasyonunda Ürdün ve Sudan'dan bir alım heyeti programı gerçekleştirileceği bildirilmektedir.
"Adana Sanayi Odası, Çukurova Kalkınma Ajansı İş Koşulları ve Yaşam Kalitesinin İyileştirilmesi Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında sağlanan mali destek ile Adana’da ADASO ÜYELERİNE ONLINE HİZMET VERİLMESI PROJESİ için bir mal ve hizmet alımı ihalesi sonuçlandırmayı planlamaktadır."
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)'nden alınan yazıda, Türk Tanıtma Vakfı (TÜTAV)’ndan alılnan yazıya atfen, Çin Halk Cumhuriyeti Xian kentinde bir devlet kuruluşu olan “Tang West” şirketinin İpek Yolu adı altında 700 Milyon Dolarlık bir proje oluşturduğu; bu projeye göre, Xian şehrinde büyük bir caddeye İpek Yolu Caddesi adı verildiği ve bu cadde üzerinde İpek Yolu güzergahına dahil 14 ülkenin her birine 2500-3000 m2 civarında bir bina inşa edilip bu ülkelere verileceği; bu binaların tüm
TOROSLAR ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. tarafından İlimiz Seyhan ilçesinde yapılacak olan planlı bakım-onarım ve arıza giderme çalışmaları kapsamında 10.04.2014 Perşembe günü elektrik verilemeyecek yerlerin listesi ve saatleri ekte yer almakta olup bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederiz.
Bilindiği üzere, 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanununun 1.maddesine göre Sanayi Sicil Belgesine sahip firmaların, aynı kanunun 5.Maddesine göre bir yıllık faaliyetlerini gösteren yıllık işletme cetvellerini her yıl en geç 30 Nisan 2014 tarihine kadar İl Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’ne vermeleri zorunludur.

Adana Sanayi Tarihi Kitabı 35 TL Ücretle Satışta...

Kitapta yalnızca Adana’nın sanayi tarihini değil Türkiye’nin sanayi tarihine ilişkin birçok bilgiler bulunuyor. Aynı zamanda Adana’ya ilişkin birçok tarihi ve ekonomik olay bu kitapla daha da belirgin hale gelecektir. Bu kitapta tarihi birçok hikâyeyi de bulmak mümkün… Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

1 Nisan 2010 tarihinden itibaren 280055 kez ziyaret edilmiştir.