ALMAN TEDARİK ZİNCİRİ ÖZEN YÜKÜMLÜLÜĞÜ YASASI ORTAK BİLGİLENDİRME WEBİNARI
Duyurular

Sayın Üyemiz,

TOBB’dan alınan yazda, 07 Aralık 2022 Çarşamba günü saat 14:30'da internet üzerinden Alman Tedarik Zinciri Özen Yükümlülüğü Yasası Ortak Bilgilendirme Semineri gerçekleştirileceği belirtilmiştir.

Seminere ilişkin program ekte sunulmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Alman-Türk TSO organizasyonunda, Ticaret Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilecek olan seminerde

- Alman Tedarik Zinciri Özen Yükümlülüğü Yasası

- Bu yasanın kapsamı, doğrudan ve dolaylı tedarikçilere etkileri, yaptırımları

- Yasanın yeşil mutabakat, AB Direktifi, çalışma hayatı, çevresel ve insan hakları ihlalleri çerçevesinde değerlendirilmesi,

- Yasa çerçevesinde ana şirketlerin tedarikçilerden beklentileri ve yükümlülükleri ile iyi uygulama örneklerinin anlatılacağı ve seminer sonunda katılımcıların sorularının cevaplandırılacağı belirtilmiştir.

Seminer ayrıca Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından https://akademi.tobb.org.tr adresinde hayata geçirilen Türk İş Dünyası'nın Etkinlik Portalı TOBB Akademi'de pilot olarak yayınlanacaktır.

TOBB Akademi üzerinden katılım sağlanması için https://akademi.tobb.org.tr/view/uye/uyeol.php adresi üzerinden üye olunması gerekmektedir.

Bilgililerinize sunarız.

Saygılarımızla.

EK – PROGRAM

//