ALMAN TEDARİK ZİNCİRİNDE “ÖZEN YÜKÜMLÜLÜĞÜ YASASI” EKONOMİ TOPLANTISI
Duyurular

Sayın Üyemiz,

TOBB’dan alınan yazıda, Alman Tedarik Zinciri Özen Yükümlülüğü Kanunu ve Türk-Alman Ekonomik İlişkilerine Etkileri Hibrit Ekonomi Ortak Bilgilendirme Toplantısının 6 Nisan 2023 tarihinde 14.00 – 17.00 saatleri arasında TOBB Sosyal Tesislerde ve internet üzerinden hibrit olarak gerçekleştirileceği bildirilmektedir.

Program ve katılım detayları ekte sunulan ve TOBB ile Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (AHK Türkiye) işbirliğinde gerçekleştirilecek olan toplantıda, Almanya'da 1 Ocak 2023 tarihi itibariyle yürürlüğe giren Tedarik Zincirlerinde Özen Yükümlülüğü Kanunu (LkSG), bu Kanunun Türkiye'deki şirketlere, tedarikçilere ve dünya çapındaki tedarik zincirlerine etkileri ile Kanunun ve ilgili AB direktif (CSDD Directive) taslağının Avrupa Birliği'nin Yeşil Dönüşüm hedefleri bağlamındaki tesirleri ele alınacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.

 

Not: Toplantı ayrıca TOBB tarafından https://akademi.tobb.org.tr adresinde hayata geçirilen Türk İş Dünyası'nın Etkinlik Portalı TOBB Akademi'de pilot olarak yayınlanacaktır. TOBB Akademi üzerinden katılım sağlanması için https://akademi.tobb.org.tr/view/uye/uyeol.php adresi üzerinden üye olunması gerekmektedir. Katılım sonrasında görüş ve öneriler ile kullanıcı deneyimleri egitim@tobb.org.tr e-posta adresine gönderilebilecektir.

Ek- Program

Bültene Kayıt Olun

Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdaki güncellemeleri alın. Size spam göndermeyeceğiz ve gizliliğinize saygı duyuyoruz.