DEİK - TÜRKİYE-TÜRKMENİSTAN İŞ FORUMU
Duyurular

Sayın Üyemiz,

DEİK’ den alınan yazıda, Türkiye-Türkmenistan Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (HEK) Eş Başkanı T.C. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’ın HEK 6. Dönem Toplantısı vesilesiyle 30 Haziran- 3 Temmuz 2022 tarihleri arasında yapacağı Türkmenistan ziyareti kapsamında 1 Temmuz 2022, Cuma günü Türkiye-Türkmenistan İş Forumu’nun Aşkabat’ta düzenleneceği belirtilmektedir. 

İki ülke HEK Eş Başkanlarınıın teşrifleri ile gerçekleştirilmesi planlanan İş Forumuna katılmayı arzu eden firma ve kurum temsilcilerinin 24 Haziran 2022, Cuma günü saat 18:00’e aşağıdaki linkte yer alan formu doldurarak ön kayıt oluşturmaları gerekmektedir. 

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.

Kayıt formu için tıklayınız

 

Başvuru ve Katılım Koşulları:

• Başvuru formu doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önem arz etmektedir.

• İş Forumuna katılım ücretsizdir.

• Uçak biletleri ve Aşkabat’ta konaklama katılımcılar tarafından münferit olarak organize edilecektir. Toplantının gerçekleştirileceği yer ve program kayıt yaptıran firma temsilcilerine bilahare iletilecektir. 

• Türkmenistan Türk vatandaşlarına vize uygulamakta olup, vize işlemleri DEİK tarafından gerçekleştirillecektir. Bu çerçevede, diplomatik notaya işlenecek pasaport bilgilerinin katılım formuna eksiksiz eklenmesi önem arz etmektedir. 

• Halihazırda Türkmenistan’a tarifeli seferlerin mevcut olmaması sebebi ile İstanbul-Aşkabat ulaşımı THY özel sefer uçuşu olarak gerçekleştirilecektir. 

Planlanan uçuş tarihleri aşağıdaki gibidir:

Türkmenistan’a gidiş: 30 Haziran 2022 

Türkiye’ye dönüş: 3 Temmuz 2022

Uçak bilgisi bilahare iletilecektir. 

• Kovid-19 tedbirleri kapsamında ülkeye girişte istenen aşı koşulları, PCR testi ibrazı vb. şartlar konusunda katılımcılar ayrıca bilgilendirilecektir. 

Detaylı bilgi için:

Tuğba Bal Bahar, DEİK/Türkiye-Avrasya İş Konseyleri Koordinatörü

E-posta: tbal@deik.org.tr 

Tel.: 0212 339 50 55

 

Bültene Kayıt Olun

Bültenimize katılın ve gelen kutunuzdaki güncellemeleri alın. Size spam göndermeyeceğiz ve gizliliğinize saygı duyuyoruz.